Freeport Endonezya Grasberg madeninde %51 Kurtarmak için

 

(New YORK Borsası: FCX) dünyanın en büyük halka açık bakır madenci Freeport-Mcmoran Inc mali 2017 ikinci çeyreğinde kar için bir salıncak bildirdi. Bu $12,32'ye Ağustos ayında hisse fiyatı aldı. Ancak, hisse senedi şimdiye kadar $14.18 dün kapatmak için yaklaşık 2 dolar kaybetti. Düşmesinin asıl sebebi şirketin konsantre bakır ihracatı bir son vermek için tehdit Endonezya yeni madencilik kuralları vardır. Ancak, yıllarca süren görüşmelerin ardından, şirketin Endonezya Hükümeti ile bir anlaşma ulaşmıştır. Freeport-Mcmoran şirketin çoğunluk hissesini PES ediyor, imzalanan anlaşmaya göre. Ancak, aşağıda açıklandığı gibi, şirket hala bakır için uzun vadeli güçlü talebin seyrine yararlanacak. Böylece, önümüzdeki hafta içinde hisse senedi fiyatı yukarı yönlü bir dönüş bekliyoruz.

Freeport tabanlı Phoenix, Arizona-McMoran 3.711 milyar $S2 2017 gelir kaydedilir milyar 3.334 mali 2016 yılı aynı dönemine dolardı.

Grasberg maden sahibi 268 milyon $veya hisse başına $0.18 net gelir, 2Q17 bildirdi. Bu 479 milyon $veya hisse başına $0.38 net zarar 2Q16 ile karşılaştırır. Masraflar hariç, non-GAAP kazanç hisse başına 241 milyon dolar, ya da $0.17 edildi, 27 milyon dolar, hisse başına $0.02 olmayan bir GAAP net zararı, geçen yılın aynı dönemine ile karşılaştırıldığında.

Freeport 30 mevcut yıllık sözleşme 2021 yılında sona eriyor. Böylece, müzakereler acil olarak aldı. Özellikle, şirket 2009 yılından bu yana Endonezya Hükümeti ile müzakereler olmuştur. Görüşmeler sırasında, Endonezya hükümeti yeni düzenlemeler kabul etmek veya bakır konsantre ihracatı üzerindeki yasağı Freeport talep etti. Yeni düzenlemelere göre, Freeport tahkim haklarını teslim etmek ve yeni yapılarına göre telif ve vergi ödemek zorunda. Daha da önemlisi, Freeport Endonezya iştiraki payını %51 kurtarmak gerekir. Madenci zaten Endonezya hükümeti için 198% hissesini sattı. Yani, Endonezya'da madencilik devam etmek için, Freeport başka bir 41.64%kurtarmak gerekir.

Bakır, Freeport için sağlam bir görünüm göz önüne alındığında, (PT-Fİ) Endonezya iştiraki PT Freeport Endonezya ile %51 hissesini kurtarmak için kabul etti. Freeport bakır üretiminin yaklaşık %25 Grasberg madeni olduğunu.

Endonezya hükümeti, madencilik işlemleri devam etmek için uygun ve izin Freeport izledi. Ayrıca, Freeport şimdi 10 yıl uzatma, 2021 ötesinde, Grasberg maden ruhsatı için başvurabilir. Freeport 2031 önce lisans için ikinci bir uzatma için başvuruda bulunabilir Endonezya Enerji ve Mineral Kaynaklar Bakanı İgnasius bu Jonan belirtti. Madenci Endonezya'da ikinci bir haddehane kurmayı planlıyor. Grasberg içinde 2031 üzerinden yatırım 20 milyar $arasında 17 milyar dolar olacağını Freeport belirtti.

Tecrit aşağıdaki Freeport hala operasyonlar ve yönetim kontrolünü elinde tutacak. Böylece, esasen, hisse senedi kısa vadede kazanç bekleniyor.

Freeport-McMoran stoğu bir yükseliş başladı, 13.85 destek test sonra. Ayrıca, boğa iştahı 20 okuma yukarıdaki stokastik osilatör crossover tarafından onaylandı. Böylece, hisse senedi ulaşmak için veya [h+] bir sonraki direnç seviyesi üzerinde mola bile bekleyebiliriz.

Bir arama seçeneği bir yatırım mevcut yükseliş elde etmemizi sağlayacak. Yalnızca ikili broker bir hafta için geçerli bir sözleşme teklif ederse yatırım yapacağız. Ayrıca, hisse senedi 14 $yakınlarındaki New YORK Borsası'nın işlem olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: