Boeing Koz Çıkar İran Anlaşma Kaybetmek için 20 Milyar dolar

 
ABD Başkanı Donald Trump tek taraflı olarak İran ile Obama döneminde nükleer anlaşmadan çekildi. Kararın Avrupalı müttefikler tarafından verilen tavsiye karşı yapıldı. 2015 yılında, İran'ın nükleer faaliyetlerini sınırlama, ABD, AB ve BM tarafından uygulanan olmuştu yaptırımların kaldırılması karşılığında olan (JCPOA) Eylem Ortak Kapsamlı bir Planı kabul etti. Trump açıklanmasının ardından, ABD Hazine ekonomik yaptırımların hemen yürürlüğe almayacağız, fakat nokta aşağı-gün ve 180 gün rüzgar-90 tabi olacağını belirtti. Yani, Trump kararı İran havayolları ile imzalanan (NASDAQ: BA) 20 milyar dolarlık anlaşma, Boeing Şirketinin üzerinde bir soru işareti koyar. Ancak, aşağıda açıklandığı gibi, Boeing nedeniyle Trump duyurusu için etkilenmez. Aşağıda nedenlerle güçlü kalması için Boeing bekliyoruz.

Boeing ve Airbus İran'a yolcu uçağı satmak için lisansı iptal olacak Salı günü, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin duyurdu. 2016 Aralık ayında, Boeing 737 MAX 8 modelinin 50 içeren 80 jetleri, satmak için İran Havayolları ile bir anlaşma imzaladı. Hiç İran Air ile imzaladığı en büyük anlaşma. 2017 Nisan ayında, İran Aseman Airlines 30 Boeing 737 MAX uçakları satın almak için bir anlaşma imzaladı, 30 elde etmek için bir seçenek. Araya, Boeing tarafından alınan siparişlerin değeri yaklaşık 20 milyar dolar. Boeing ve Airbus, Avrupa yarışmacı, 100 uçak değerinde 20 milyar dolar için bir sipariş aldı. Anlaşma mürekkep sonra, o zaman, Boeing İran Hava anlaşma 100.000 ABD istihdam destek vereceğini ifade etmişti. Yerde yaptırımlar ile, yatırımcılar Boeing performansı azalacak korkuyor olabilir. Ancak, durum böyle değil.

İlki, Boeing İran için tek bir Jet bile getirmedi. İkinci olarak, sözleşme, sipariş defterine girilmemiş. Bunun anlamı, birikim değişiklik yok. Boeing Dennis Muilenburg, CEO İran'a teslimatlar 2018 ötesine ertelenmiş olmuştu geçen ay bahsetmişti. Ayrıca, üretim planları İran'a satış içermez. Bu nedenle, Boeing'in uçak üretim hızı İran'dan emirlerine bağlı değildir. Boeing herhangi bir şekilde yaptırım etkilenecek tüm bu gerçekleri ifade eder.

Boeing İlk Çeyrek sonunda 5 bin 800 üzerinde uçakların bir birikim vardı unutulmamalıdır. Bu 737s için 4 milyondan fazla sipariş içerir. Bu nedenle, İran düzenin kaybı Boeing üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Boeing sözcüsü “bugün açıklanmasının ardından, ABD Hükümeti ile bundan sonraki adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunacağız " dedi. Bu süreç boyunca yaptığımız gibi, ABD hükümetinin takip etmeye devam edeceğiz.”

Bu nedenle, Boeing hissesi temelde güçlü kalması için, İran'dan uçak siparişi kaybına rağmen devam edecek.

Teknik olarak, Boeing hissesi resimdeki gibi boğa bayrak deseni oluşmuş. Ayrıca, birikim/dağıtım göstergesi yükseliyor. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadede mitinge bekliyoruz.

Boeing hissesi $338 yakınlarındaki New YORK Borsası'nın işlem olduğunda ikili bir komisyoncu opsiyonu almak için yararlı olacağını düşünüyoruz. Yatırım sırasında, 18 Mayıs ' a kadar etkin kalacak olan bir opsiyon sözleşmesi seçeceğiz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: