IBM Blockchain Tabanlı Tedarik Zinciri Çözümü Tanıttı

 

Pazar cryptocurrency Bitcoin (BTC) 8,500 $seviyesinden şiddetli bir direnişle karşı karşıya ivme toplamak için mücadele ediyor. Bu yazı yazma zamanda, 149.88 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile bir numaralı crypto $8,350 düzeyde neredeyse düz işlem gördü. (ETH) eter $186.02 ticaret, son 24 saat içinde %2'lik bir kazanç temsil ediyordu. $0.2954 ticareti olan XRP, daha Son 24 saat içinde %4,3 kazanç ücretleri. Son 24 saat içinde kazanan diğer büyük altcoins (ATOM-$3.12, %4.6), Bitcoin ($226.38, %0.4) Nakit, (HT-$3.5, %4.7) Huobi, Cosmos (EOS-$3, %0.1) EOS vardır, (BNB-$18.53, %1.0), Cardano (- $0.0415, %0.2 ADA), Binance Sikke, (LTC-$56.92, %0.3) (- $2.4, 4.4% OKB), Litecoin OKB, -$0.0652, 7.1% ($2.58, %3,3 (BAĞLANTI) tarafındaki zincir bağlantı XLM) ve$0.2851, %2.4-$0.9341, %3.6 Dash-$71.70 (DASH, %1.2), Tezos (XTZ), ZERRE (ZERRE), Yıldız . Son 24 saat içinde zemin kaybetmiş olan altcoins (LEO- $0.9818, -0,6%)-52,90$, %3.6-0.0166$, %0.1 (VB-$83, üretimi%) Ethereum Klasik, Tron (TRX), Monero (XMR) ve LEO vardır.

Hükümet düzeyinde girişimler

SimplyVital Sağlık birleştiren Nexus de Grafen ile bakıyor

SimplyVital Sağlık, Inc. İngiltere merkezli blockchain şirketi (NSF), ABD Ulusal Bilim Vakfı tarafından Grafen protokolü ile mutabakat Nexus ile birleşme keşfetmek için 225.000 dolar verilmiştir. NSF grant 200 milyon dolarlık yıllık fon ile benzersiz başlatılması ve küçük işletmeler sırt Küçük İşletme Programları altında çeşitli girişimler arasında yer alıyor.

SimplyVital araştırma blockchain protokolünün, Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası ile uyumluluk iddia eden Nexus, içine Grafen protokolü, kalkınma ve entegrasyon için hibe verecek. Grafen protokolü diğer düğümler için blockchain performansını artırmak için blokları dağıtmak için bant genişliği azaltmak ve aynı zamanda maliyetleri kesmek için tasarlanmıştır.

Özellikle, SimplyVital Sağlık blockchain teknolojisi ile veri erişimi için önünü tarafından sağlık giderleri en aza indirmek için seçenekler arıyor. Andrea Belz, Şube Müdürü bölümü endüstriyel yenilik ve ortaklıkları, NSF, anlattı nasıl örgüt asist oluşturma yenilikçi çözümler: “NSF olduğunu gururla destek teknolojilerinin geleceği ile finansman en yaratıcı, etkili fikirler. Desteğimizle, derin teknoloji başlatılması büyük ihtiyaçları olan anlamlı çözümler temel bilim rehberlik edebilir.”

 

Özel sektör girişimleri

Alfa-Bank ve diğerleri Marco Polo ağda havale sınanması

(NLMK), Alfa-Bank ve Novolipetsk Steel Company, Commerzbank ve Vesuvius GmbH ile işbirliği içinde, R3 Marco Polo ağ üzerinde Rusya ve Almanya arasındaki ödemelerin bir deneme yapıyorlar. Özellikle, Alfa-Bank-Marco Polo Ağ tabanlı, Commerzbank, NLMK ve Vesuvius GmbH işbirliği ile R3 var Corda kullanan denizaşırı ticaret finansmanı hareket deney olduğunu belirtti.

Toplam sermaye, toplam varlıklar, kredi ve mevduat portföyleri tarafından en büyük Rus finansal kurum olmak Alfa-Bank iddia ediyor. Sınır ötesi ödeme deneme platformu güçlü bir blockchain uç ticaret finansmanı ve Tedarik Zinciri finans sistemi için dijital bir son yaratmak niyetinde.

Teknoloji firmaları TradeİX ve R3 arasında bir ortaklık yoluyla kurulan Marco Polo ağ, küresel ticaret finansmanı çözümleri geniş bir yelpazede sunmak istiyor.

Alfa Ticaret Finans Başkanı-Banka, Dina Merkulova, blockchain-güç sistemlerinin uygulanmasına ilişkin banka ilerleme ayrıntılı. “Biz başlattı bizim ilk dağıtılmış muhasebe teknoloji ticaret finansmanı gibi erken 2017. O zamandan beri, şirket blockchain çözümleri oldukça özenli ve müşterilerimizin güvenini ve gerçek iş süreçlerinde uygulanabilirliği kanıtlanmıştır. Böyle Marco Polo gibi projeler entegre banka ödeme, Maliye ve indirim araçlar için daha fazla uluslararası ticaret şeffaflık ve kolay yönetimi sayesinde sağlanması, müşterileri için katma değer yaratmak.”

Geçen ay, Amerika Bankası, dış ticaretin finansmanı sorunları yönetmek için R3 Marco Polo ağının bir üyesi oldu.

 

IBM Sterling Tedarik Zinciri Paketi başlattı

Uluslararası yazılım devi IBM kendi blockchain ve Watson AI dayalı yeni bir entegre tedarik zinciri çözümü tanıttı. Sterling Tedarik Zinciri Paketi olarak adlandırılan, en son IBM çözüm üreticileri, ağ katılımcıları ve satıcılar arasında bilgi entegrasyonu dayalı, daha iyi güvenilirlik, güvenlik ve şeffaflık sunan hibrit bulut kolaylaştırır. IBM tedarik zinciri ve lojistik kullanım için blockchain tabanlı sistemler davası dahil teknoloji devleri biridir.

Özellikle, sistem izin verir şirketlerin iş ihtiyaçlarına göre zinciri sistemleri elden geçirme ve kaynaklarını geliştirmek-teklif entegrasyon esneklik ölçüde.

IBM Sterling Tedarik Zinciri Paketi hizmetleri açık mimari yeteneklerini Red Hat, açık bir kurumsal düzeyde kaynak çözüm sağlayıcı şirketin son devralma yoluyla güçlendirilmiş olan işaret etti. IBM 2019 Temmuz ayında 34 milyar dolar Red Hat aldım.

Özellikle, müşteriler iş yükleri çalıştırmak seçin ve IBM Sterling Tedarik Zinciri Paketi diğer katma değerli hizmetleri ile entegre olabilir. Örneğin, sertifika sonra, Red Hat OpenShift için IBM Sterling Sipariş Yönetimi modülleri müşteriler herhangi bir bulut tesisi kendi veri merkezi kendi içinde veya kendi yazılımı çalıştırmaya devam etmek için izin verecektir.

 

Muhtelif

IRS form 1040 üzerinde crypto mülkiyet üzerinde bir sorgu içerir

(IRS) ABD İç Gelir Servisi vergi gelecek sezon için düzenli 1040 vergi iade formu crypto mülkiyet üzerinde bir sorgu ekledi.

10 Ekim günü yayınlanan en son 1040 formunun “Ek Gelir ve yeni bir düzenleme Gelir” bölümünden bir biçim değişikliği dahil. En son 1040 formunu içerir aşağıdaki ek sorgu: “herhangi bir süre boyunca 2019, mü almak, satmak, göndermek, exchange veya başka herhangi bir maddi çıkar elde herhangi bir sanal para?”

Sorgu bir düz ‘bekliyor Evet’ veya ‘hayır’ ve daha fazla bilgi talep edilmektedir. IRS cryptocurrency airdrops ve sabit çatal yararlananlar olanların dosyalama döner için yeni kurallar yayınladı.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: