Kivi Artan Kredi Kartı Harcamaları Dolar Kadar

 

Yeni Zelanda doları, dolar karşısında analistlerin beklentileri bir araya geldi kredi kartı harcamaları verisini takiben güçlendirdi. NZD/USD geçen hafta yapılan bir ihale sırasında süt ürünleri fiyatlarındaki artış sonra konsolide edilmiştir. Risk iştahı nedeniyle de yuan'ın döviz kuru ile ilgili konularda ABD ve Çin arasında olası bir anlaşmanın raporları arttı. 0.6755 düşük, NZD/USD döviz çifti 0.6840 için son 24 saat içinde yükselmişti.

 

Kredi kartı harcamaları verileri hafifletilmesi ve ABD-Çin Ticaret gerginlikler Kivi dolar ulaştırıyor

Toplam kredi kartı harcamaları-o-m mevsime göre ayarlanan 0.1% m tarafından Şubat ayında büyüdü, ekonomistlerin beklentilerinin karşılanması istatistikler Yeni Zelanda bildirdi. Geçen ay, kredi kartı harcamaları %2 oranında yükseldi. Perakende kredi kartı harcamaları %0,9 büyüdü, önceki ay %1.8 artışı takiben %0.3 artış tahminleri aşan. Araç ve yakıt ile ilgili sektörler hariç, çekirdek perakende harcamaları %0,9 Şubat ayında büyüdü.

Yorumda artış kartı harcamaları, perakende yöneticisi Sue Chapman dedi “yükselen Kartı Harcama tahrik ederek insanları harcama daha fazla yiyecek ve içki. Yakıt harcama artış yakıt fiyatlarındaki kademeli bir artış ile çakıştı, daha düşük yakıt fiyatları bir süre sonra.”

Elektronik kartlar kullanarak perakende harcamaları %3.5-y olarak-o, y, Şubat ayında Yeni Zelanda için 5.1 milyar dolara yükseldi ayrıca, raporda ortaya koymaktadır.

Tüm sektörlerde, 140 milyon işlem kart sahipleri tarafından Şubat 2019 yılında yapılmıştır. Bir işlemin ortalama değeri$49 Yeni Zelanda olduğunu. Etkileyici ekonomik veri Kiwi doları, dolar karşısında ralli sağladı. Süt ürünleri fiyatlarının Küresel Süt Ticaret müzayedede yedinci kez bir artış, öncelikle süt tozu mitingi liderliğindeki gördükten sonra geçtiğimiz hafta Yeni Zelanda doları bir destek var.

GDT fiyat endeksi %3.3 önceki ihale iki hafta önce düzenlenen arttı. Ortalama olarak, süt ürünleri, ton başına $3,309 karşılığında, iki hafta önce ton başına $3,271 ile karşılaştırıldı. 23,930 milyon ton, satılan, 25,324 ton iki hafta önce aşağı edildi. Süt tozu ton başına $3,186 ele alınıp, bir y %6 o-y olarak yukarı.

Yorumda yükselen süt fiyatları, süt Rabobank analisti Emma Higgins şunları söyledi: “süt tozu talep sağlam şu anda ve bu çok güçlü bir sonuç görmek gibi süt akışını devam ediyor (gerçi ısı etkiledi, son haftalarda) ve ürün hacimleri bol.”

ABD ve Çin arasındaki gerginliğin hafifletilmesi de piyasa katılımcıları arasında risk iştahının artmasına yol açıyor. Son haberlere göre, dünyanın en iyi iki ağır ekonomileri Çin Bankası tarafından kontrol edilen yuan, yönetimi ile ilgili bir anlaşmayı tamamlamak üzereler.

Sırasında bir basın toplantısında, Yi Gang, Çin'in Merkez Bankası Müdürü açığa sırasında üst düzey ticaret görüşmeleri “iki tarafın varılan uzlaşma üzerine pek çok önemli ve önemli konular.”

Yi ortaya koyduğu bu anlaşmanın bir maddesine göre, her iki ülke de her iki ülkenin rekabet gelen ihracat tutabilmek amacıyla kendi para birimlerinin devalüasyon önlemek için anlaştılar. Ayrıca, her iki ülke de G20 ülkeleri arasında imzalanan önceki döviz fiyatları uymaya karar verdik. Ayrıca, döviz piyasası hakkında düzenli olarak iletişim kurmak ve Uluslararası Para Fonu (IMF) standartlarına göre düzenlendiği standartlarına uygun olarak detaylı veri paylaşımı anlaştı Çin ve ABD.

Bu nedenle, iyimser veriler ve jeopolitik gelişmeler Kivi dolar güçlü önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, NZD/USD 0.6755 destek sekti vardır. Ayrıca, stokastik göstergesi boğa bölgesine doğru yükseliyor. Bir sonraki büyük direnç sadece 0.6890 bekleniyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: