Hapag-Lloyd TradeLens Blockchain İzleme Platformu

 

Cryptocurrency piyasasında dün bir düzeltme modunda yaklaşık beş ticaret oturumları için kalan sonra eğilim tersine dönmüştür. Bitcoin (BTC), her zamanki gibi, fiyat kurtarma arkasındaki ana sürücü oldu. Bitcoin Son 24 saat içinde $11,958 bu yazı yazma zamanda ticaret için %6.7 yükseldi. Ancak, cryptocurrency hala %8.1, geçen hafta, bu işlem gören fiyat seviyesinin altında. Benzer şekilde, (ETH) Ethereum Son 24 saat içinde $300.34 ticaret için %2.2 yükseldi. (LTC) Litecoin, ancak, $120.36 esnaf, %0.7 ve %8.2 hafta kaybı günlük bir kaybı temsil etmektedir. (ADA) EOS (EOS) ve Cardano 5,95 $ve $0.0817 işlem yapmak için, sırasıyla %1.1 %0.7 kalmasıdır. (MİOTA) IOTA $0.4009 esnaf, %0.7, Son 24 saat içinde aşağı. Son 24 saat içinde toparlanmış olan Altcoins-$10, %0.4 (NEO) ve Tezos (- $1.20 XTZ, 12.3%)-$0.1053, %1.1 (XLM), (- $159.36 DASH, %2.9), Tire, Neo (SERMAYE-$416.89, %0,8+) Bitcoin Nakit,-$32.60 (BNB %0.9) Binance Sikke, (TRX-$0.03254, %0.6) TRON, Yıldız vardır.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

Küba ABD yaptırımlarını önlemek için cryptos kullanımını araştıran

Küba ABD yaptırımları aşmanın cryptocurrency kullanma seçeneği arıyoruz hangi ülkeler listesine katıldı. Küba Devlet Başkanı Migual Diaz-Canel, yerel televizyonda halka hitap ederken, strateji nüfusun yaklaşık %25 için sermaye oluşturmak ve reformlar harcamalarında yardımcı olacağını yayınlanan bir yazıda var. Venezuela kriz eski geçmişte ülke için mali yardım önemli bir kaynak olduğu gibi, Küba ekonomisine zarar vermeye devam ediyor.

Ülkenin Ekonomi Bakanı Alejandro Gil Fernandez söyledi: “Biz okuyan potansiyel kullanım cryptocurrency... bizim ulusal ve uluslararası ticari işlemler, ve biz çalışmaya birlikte olan akademisyen.”

 

Özel sektör girişimleri

Nakliye konteyner çalışabilir blockchain bir platform kullanarak izlenen

Güney Kore'den Hollanda'ya gönderilen bir konteyner çalışabilir blockchain platform özel tasarlanmış kullanarak takip edildi. (PoC) kavram kanıtı Samsung SDS, Rotterdam Limanı ve Hollanda Bankası ABN AMRO işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Konteyner olduğunu takip ile blockchain platformu, adında “TESLİM” de kolaylaştırdı anında finansman sevkiyat, yanı sıra kapsamlı izleme ve kağıtsız ilgili.

Rotterdam Limanı Paul Smits, CFO, nakliye konvansiyonel işlemi genellikle evrak ve verimsizlik çok hantal olduğunu belirtti.

Kaplar “şu anda, ödemeler, yönetim ve fiziksel ulaşım hala tamamen [...] Bu verimsizliğe yol açar, pek çok parti katılıyor gibi, ve her şey kağıt belgeler üzerinden düzenlenen ayrı devreler üzerinden alın. Örneğin, 28 partileri ortalama Çin Rotterdam arası konteyner nakliye dahil edilir.”

Üç örgüt Ethereum blockchain ve Hyperledger dayalı uygulamaları destekleyen TESLİM geliştirmek için çabalarını koyduk. Platformu çok blockchains, belge noter, varlık transferi destekler ve çift ödeme önleme özellikleri kolayca dahil edilebilir.

 

Hapag-Lloyd ve Ocean Network Express TradeLens Üye Ol

Ocean Express Ağ tabanlı Almanya merkezli Hapag-Lloyd ve Japonya-A. P. Moller tarafından başlatılan platform TradeLens, Maersk, Danimarka lojistik Holding ve yazılım devi IBM izleme çalışan blockchain bir üyesi haline gelmiştir.

Özellikle, Mayıs ayında (MSC), dünyanın ikinci en büyük sevkiyat kurumsal Mediterranean Shipping Co ve dördüncü büyük konteyner taşımacılık şirketi CMA CGM, TradeLens kullanmak için imza attı.

Platform sözde için 4 trilyon dolar hesapları lojistik sektöründe evrak ve ilgili maliyet ve zaman en aza indirmek istiyor. Okyanus nakliye sanayi malları %80'den fazlasını taşır.

Martin Gnass, Genel Müdür Bilgi Teknolojisi Hapag-Lloyd, vurgulanan önemi platformu: “Şimdi, beş dünyanın altı büyük taşıyıcıları için kabul edilen platform, biz hızlandıran dönüşüm sağlamak için daha fazla güven, şeffaflık ve işbirliği genelinde tedarik zincirleri ve yardım teşvik küresel ticaret.”

 

Muhtelif

BM düşünürsek blockchain Afganistan'da kentsel gelişimi sağlamak

Afganistan'da uzun ömürlü kentsel kalkınma sağlamak için, BM blockchain Tabanlı Sistemler için bir çözüm olarak görüyor. BM Genel Sekreteri, Stephane Dujarric, sözcüsü ve İletişim (BM-OİCT) Bilgi Teknolojileri BM Ofisi arazi başlıklar bakımı ve BM “Şehir altında” programı için hizmet şeffaflığı sağlamak için blockchain çalışan sistemler yaratmak olduğunu ifade etmiştir.

BM “Şehir için” program başlattı 2016, bir charter kurulan devam sonuna kadar 2020. Program 12 Afganistan, şehirleri, Kabil, ülkenin başkenti gelişmesi için çalışmak niyetinde. Program Afganistan nüfusunun önümüzdeki 15 yıl içinde ağırlıklı olarak kent olmayı bekliyor. Ülkenin başlıca öncelikleri, stratejik kentsel planlama, etkin arazi yönetimi ve verimli Belediye finans.

Bakım “programı için Şehir” ile ilgili teknik destek götüren BM-OİCT ve BM arasında imzalanan (MoU)-Habitat, örgütün bir mutabakat sonucu blockchain girişimi Afganistan'ın altyapı sorunlarını çözmek için başlatıldı.

Göre memorandum, iki BM ofisleri bulunmaktadır çaba genişletmek için onların ortaklık boyunca Güney Asya ve emek “gelişimi gelişen teknoloji araçları ve dijital platformlar için kentsel tasarım ve planlama.”

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: