Avustralyalı Keskin Düşüş Demir Cevheri Fiyatlarındaki Zayıflatır

 

Avustralya'nın en büyük ticaret ortağı olan Çin'den gelen ekonomik veriler beklentilerin altında geldi sonra Aussie dün keskin bir şekilde düştü. Yuan, dolar karşısında yedi işareti yaklaşıyor Aussie keskin düşüş için bir başka nedendir. Bu 2016 Aralık ayında kendisine oynanan bu senaryonun bir kopyası var. Döviz piyasası Çin'den geçen sefer çok büyük sermaye çıkışları tetikledi yedi karşı aşağıda ABD doları azalan yuan hakkında oldukça endişeli. Genel piyasa hissiyatı da olumsuz bakıyor.

Mayıs ayında, Çin'in hizmetleri aktivitesi son üç ay içinde en yavaş büyüme hızını kaydetti ihracatta keskin bir düşüş nedeniyle. Artan ABD-Çin Ticaret Savaşı büyük ölçüde dünyanın ikinci en büyük ekonomisi etkilemiş gözüküyor. (PMI) bu Caixin Bileşik Satın alma Yöneticileri Endeksi 51.5 Mayıs duruyordu, 59, Nisan ayında bir düşüş. Pazar 2005 bir okuma tahmini vardı. 50 üzerinde bir okuma versa genişleme ve yardımcısı gösterir. Caixin Hizmetler PMI 59 geçen ay geldi, 54.5 Nisan ayında bir düşüş. Analistlerin medyan tahmini 54. Zayıf PMI verileri kapalı Aussie satmak tetikledi.

Mal ve hizmetleri hakkında daha fazla 2019 Mart ayında, önceki aya göre 676 milyon dolarlık bir artış oldu 5.874 milyar dolar olduğunu bugün erken saatlerde, Avustralya İstatistik Bürosu bildirdi. Mevsime göre ayarlanan açısından, mal ve hizmetleri hakkında daha fazla 2019 Mart ayında 4.949 milyar$, 2019 Şubat ayında fazla vermiştir 191 milyon dolarlık bir düşüş. Ekonomist 5.15 milyar dolar fazla tahmin vardı.

Ülke için kazanan bir numaralı ihracat geliri olan Demir cevheri fiyatı keskin bir şekilde aşağıda 100 bin ton son iki hafta içinde ilk kez düştü. Çelik fiyatları ve Çelik Fabrikası azalan kar marjı bir düşüş hammadde fiyatlarındaki ani düşüşün temel nedeni oldu. Kriter %62 cezaları spot fiyatı %2.4 ton başına $99.12 için bu hafta başında geriledi. Özellikle, geçen hafta demir cevheri ton başına $108.62 bir kaç yılın en yüksek dokundu.

Kok kömür fiyatlarının da %2 1,370 yuan reddetti. Çelik endüstrisinde kullanılan hammadde olan kok kömürü, Avustralya'nın ikinci büyük ihracat emtia. Emtia fiyatlarının zayıf ekonomik veriler, sonbahar ve çözülmemiş ABD-Çin Ticaret gerginlikler parite düşüş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, AUD/USD 50 günlük ortalamanın altında 0.6990 ağır direniş karşısında düştü. Ayrıca, RSI göstergesi 50'nin altında bir okuma yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti aşağı hareket ve 0.6910 desteği yeniden test bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: