Mal Kurtarmak gibi Rand Boğa Döner

 
2015 Mart ayında, ABD için 10.000 Rand taşıyan Güney Afrikalı bir turist aldı 813 dolar olurdu. Diğer taraftan, aynı gezgin bugün almak 646 milyon olur. Bu, son bir yılda %20 amortisman yansıtır. Son bir yıl içinde USDZAR çifti yükselmesi gelişmekte olan ekonomilere yönelik güvenli liman para birimlerine olan talep, emtia maruz kalma, Çin yavaşlama, iç sorunları ve genel olarak olumsuz bir duygu. Trend yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde Güney Afrika Randı lehine tersine ancak, son iki ay içinde bu olaylar gösteriyor.

İlki, ülkenin ham petrol ithalatçısıdır. Böylece, ham düşük fiyat Güney Afrika lehine ticaret dengesi değişmeye devam ediyor. Finansal hizmetler, Güney Afrika gelir çoğunluğu katkı olsa bile, yine de, ülkenin GSYİH% katkı sağlayan madencilik sektörü, bağlıdır. Ürünleri düşük fiyat Rand döviz kuru üzerinde ciddi zarara neden oldu. Öte yandan, Rand devalüasyon ihracatı oldukça rekabetçi yaptı. Ayrıca, emtia fiyatlarındaki, son iki ay içinde, toparlanma ihracat gelirlerinin daha iyi bir hayata geçirilmesine de yol açtı.

17 Mart 2016 tarihinde (Güney Afrika Merkez Bankası – SARB) Merkez Bankası 25 baz puan düşürerek %7 faiz oranlarını yükseltti. Faiz oranları enflasyon oranının üzerinde kalır. Reel faiz oranları pozitif bölgede olduğunu gösterir. Merkez Bankası milyar 45.75 Rand savunmak için, gerekirse hakkında yeterli döviz rezervlerine sahip. İşsizlik oranı %25,5 üçüncü çeyreğinde %24,5 mali 2015 yılı dördüncü çeyreğinde azaldı. -O-y, y olarak, GSYİH %0.6 mali 2015 yılı dördüncü çeyrekte büyüdü ve rahat %0.4 büyüme analistlerin beklentileri geçti. Böylece, temelde, USDZAR çifti daha düşüş bekleyebiliriz.

Teknik olarak, USDZAR çifti 16.01 üç denemeden sonra bile direncini geçmeyi başaramadı. İkinci olarak, çifti yükselen kanal kırıldı. Böylece, senaryo göz önüne alındığında, döviz çifti önümüzdeki birkaç hafta içinde düşeceğini tahmin zorunludur.

Bu nedenle, bir tüccar USDZAR çifti 15,50 seviyelerinde kısa pozisyon almalıdır. Kısa pozisyon zarar Durdur emri 16.00 yukarıda yerleştirilmelidir. Kısa giriş için hedef fiyat 14.60 var. Ticareti 1:10 oranı ödüllendirmek için çok iyi bir risk taşır.

Bir ikili opsiyon tüccar 15.00 seviyeleri yakın hedef düzeyi ile tek dokunuş opsiyon sözleşmesi satın almanız gerekir. Nisan ayının son haftasında son kullanma tarihi sözleşme için ideal olacaktır.

İlginizi Çekebilir: