Brexit Belirsizlik İNGİLTERE İnşaat Sektörü Üzerinde olumsuz etkiledi

 

Brexit belirsizlik talep tembellik neden olarak İHS PMI verileri, İNGİLTERE'DE inşaat sektörünün daralma belirtti sonra sterlin dün keskin bir şekilde düştü. Güçlü bir özel sektör iş büyüme analistlerin tahminlerinin altında düştükten sonra ancak Sterlini geri gidiyordu. 1.2313 açılış yüksek, TL/USD 1.2226 düşük 1.2317 günü en yüksek seviyeye ribaunt önce düştü.

Bu rakam, Ağustos ayı 45 değişmeden kalması beklenen iken İhale ve Tedarik inşaat Satın alma yöneticisi Endeksi PMI, İHS / Chartered Institute 43.30 Eylül ayında azaldı. Özellikle, rapor sayısı 2009 Nisan ayından bu yana ikinci en büyük daralma gösterir.

İNGİLTERE ekonomisinin performansı kısmen inşaat ve imalat sektörlerinde zayıflık karşılığı hizmet sektörüne daha bağımlı olduğunu İHS PMI, Joe Hayes, bir ekonomist gerektirdiğini belirtti. Her üç kesimleri arasında ticari sektörü Eylül ayında en kötü performansı sergileyen ülke oldu.

Ayrıca, inşaat sektörü, bir on yıl içinde neredeyse en hızlı oranda azaldı ve konut inşaat düşüş art arda dördüncü ay kaydetti.

Bütün, inşaat sektörü, talebin Eylül ayında, Ağustos ayında 2019 Mart ayında keskin bir düşüş yazdıktan sonra azaldı. Tüketiciler Brexit belirsizlik nedeniyle harcama yapmaktan uzak olarak, iyileşme belirtisi yok.

Birçok şirket zayıf talep nedeniyle işten çıkarmalara başvurdu. Özellikle, işten çıkarmalar 2010 yılından bu yana en güçlü seviyesine kaydedildi. Ayrıca, üst üste altıncı ay için, istihdam seviyesi düştü. Giriş fiyatları, tam tersine, kuvvetle nedeniyle yüksek yakıt giderleri ve bazı hammadde için tedarikçi ücretleri artmaya devam etti.

İleriye dönük olarak, İNGİLTERE'DE inşaat firmaları, çıkış birimleri, önümüzdeki 12 ay içinde artacağını biraz olumluydu.

Bordro işlemci ADP tarafından yayımlanan istihdam raporu ABD iş piyasasında bir yavaşlama sinyal, Eylül ayında ekonomistlerin beklentileri karşılamak için başarısız iş eklemelerle. Özel sektör Eylül ayında 135,000 iş parçasını, yaklaşık 140 bin istihdam artışı için ekonomist beklentileri ile karşılaştırıldığında, ADP, raporunda belirtti. Raporda ayrıca, geçen ay eklendi işleri önemli ölçüde aşağıya çekilmesine gösterdi. 195.000 işleri özgün şekilde 157,000 için kesilmiş.

İlgili zayıf iş eklemeleri, Mark Zandi, Moody's Analytics Baş Ekonomisti, " dedi, “İşletmeler döndü daha temkinli onların işe. Eğer işletmeler geri çekin eğer daha fazla işsizlik yükselmeye başlayacak.”

Hizmet sektöründe, ekonomi 127.000 iş parçasını, eğitim ve sağlık hizmetleri, ulaşım, ticaret ve hizmet sektöründe önemli bir iş eklemelerle.

Mallar imalat sektöründe 8 bin iş ekledi, inşaat sektöründe daha fazla istihdam olanakları liderliğindeki ama kısmen madencilik sektöründe iş kaybı telafi olduğu belirtildi.

Orta ve küçük işletmeler istihdam 39.000 işleri ve 30 bin kişiye iş büyüdü, sırasıyla iken, büyük bir endüstri iş eklemeleri 67.000 işleri artarken, ADP de belirtti.

Son çeyrek için ortalama aylık iş büyüme 145 için 214.000 aynı dönemde bir önceki yıla göre azalmıştır olan ADP Araştırma Enstitüsü Ahu Yildirmaz, Başkan Yardımcısı ve eş başkanı, dikkat çekti. İngiltere'den gelen zayıf ekonomik veriler ve kısa vadeli ilişkili TL/USD çifti aralığı tutmak için bekleniyor.

Teknik olarak, USD/CHF çifti 1.2220 yakın bir çift dip oluşturdu. Ancak, momentum göstergesi sabit kalıyor. Sonuç olarak, 1.23 1.22 bağlı arasında ve kısa vadede seviyeleri aralığında kalması parite tahmin edebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: