17-Düşük Sanayi Üretimi Büyüme Oranı yr Yuan Aşağı

 

Endüstriyel üretim üretim faaliyetleri üzerine soğuk su döktü BİZE. ticaret sorunlar olarak 17 yılın en düşük büyüme oranı kaydedildi ekonomik verileri ortaya sonra Çin yuan dolar karşısında dün düştü Ayrıca, perakende satış büyüme azaldı, tüketici harcamalarındaki zayıflık yansıtma. Analistler, yıl içinde dolar yüzde 7 kritik seviyenin altına Pekin yuan Beyaz Saray avlusundan ithalat vergisi zammı reddetmek bırakmak için bilinçli bir karar almış olarak gelmek kalma yuan bekliyorlar. 7.01628 düşük, USD/INR çifti 7.05639 yüksek son 24 saat içinde yürüdü.

Ulusal İstatistik Bürosuna göre, Temmuz ayında sanayi üretimi büyüme %4.8 azaldı, %6.3, Haziran ayındaki. Üretim 2002 kadar %6 beklenen büyümesinin altında bu yana en düşük büyüme oranını kaydetti.

Aynı şekilde, perakende satış büyümesi %7.6 Temmuz ayında azaldı, bir ay önce %10 arasında. Bildirilen rakam çeyrekte zayıf büyüme gösterir. Yıllık bazda, perakende satış büyüme %8.6 azalttı.

2019 yılının ilk yedi ayında, sabit yatırımlar yılın ilk altı ayında %5 artış ile karşılaştırıldığında %5 yıllık büyüme kaydetti. Ekonomistler oranı %5.8 ' de değişmeden kalmasını bekliyordu.

Özelliklerinde yatırım 10.6% y-o-Haziran Temmuz dönemi için y, 2019 yılının ilk yarısında kaydedilen 10.9'luk oranla biraz daha düşük büyüdü. Benzer şekilde, işsizlik oranı %5.3 Temmuz ayında arttı, %5.1 Haziran ayında.

Zayıf bir yuan neredeyse ABD ve genel olarak küresel ekonomik krizden tarifeler kaynaklanan yavaşlama ofset olabilir Julian Evans-Pritchard ve Martin Lynge Rasmussen, ekonomist Capital Economics gerektirdiğini belirtti.

Ekonomistler sonuç olarak gelecek yıl içinde ekonomik aktivitenin daha fazla yavaşlama bekliyoruz. Özellikle, S2 2019 yılında, Çin ekonomisi en yavaş hızda 27 yıl içinde büyüdü. GSYİH %6.2 y o y olarak artmıştır.

Küresel finansal krizden bu yana dolar başına 7 yuan altında tutmak için yönetmek sonra, Çinli yetkililer yuan psikolojik seviyesinin altında geçen hafta sonu için izin verdi.

Rahatlama Başkanı Donald Trump 300 milyar dolar değerinde Çin malı %10 ek tarife tokatladı sonra izin verildi. Yuan dolar başına 7 aşıldıktan sonra ayrıca, döviz manipülatörü olarak Çin belirlenen BİZE. 25 yıldır ilk kez böyle bir karar var.

Geçen hafta, Çin Merkez Bankası dolar için 7 yukarıdaki yuan günlük orta başvuru oranı saptanmış, iki tarafında izin verilen %2 hareketi vardır. Pazartesi günü, yuan dolar başına 7.0689 bir on yılın en düşük çarptı.

Rabobank Reuters tarafından yapılan bir ankette yuan için en kötümser görünüm verilmiş. Hollandalı çok uluslu bankanın 2007 yılından bu yana görülmemiş 7,75 vurmak yuan, bir seviye bekliyor.

Michael Her üst düzey Asya-Pasifik Stratejisti at Rabobank, Hong Kong, açıklanan nedenle böyle bir kasvetli bakış Çince para birimi: “bir ortam hangisi olacak küresel olarak çok daha belirsiz Çin ise büyüyen çok daha yavaş, sen fazla bir ticari savaşın aslında bir Soğuk Savaş arasındaki iki. Bu renminbi büyük bir amortisman zorunda sona erecek bana öyle geliyor ki.”

Michael Her yuan yaklaşık 20 %25% yani 8,5 daha fazla ABD doları karşısında önümüzdeki iki yıl içinde sonbahar, hatta olacak tahmini var. Zayıf bir yuan, sermaye çıkışı riskini artırır. Çin (Halk Bankası) Çin'in Merkez Bankası tarafından ek politikası hafifletilmesi zayıf ekonomik büyüme tahmin ve öngörüler yuan üzerinde daha fazla baskı bekleniyor.

Yuan, dolar karşısında uzunca bir süre zayıf kalacağını yukarıda gerçekleri gösterir.

Teknik olarak, USD/INR çifti dizi haline 7.035 ve 7.055 arasında bağlı. Stokastik RSI göstergesi yükseliyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: