Tesla $767 bir pay ikincil sunan Fiyatları

 

Geçen Perşembe, Tesla, Inc. (Nasdaq: TSLA) hisse senedi arz yoluyla arttırmak için 2 milyar dolarlık niyetini açıkladı. Sadece iki hafta elektrikli otomobil üreticisi, yükselen hisse senedi fiyatı üzerinde ek sermaye biriktirmek için yararlanmak değil, şirketin CEO'SU Elon Musk açıklamalarının ardından açıklama geldi. Duyurunun ardından, Tesla hisseleri %6 başlangıçta reddetti, ancak analistler ve yatırımcılar bilanço güçlendirmek ve büyüme planlarını hızlandırmak için bir girişim olarak algıladı olarak %5 kazanç, kapatmak için yuvarlak. Hisse Perşembe $804 sona erdi, gün içi ticaret için $818 zirveye kayıt sonra.

Hisse senedi arzını $767 payı fiyatlı olacağını Cuma günü, Tesla belirtti. Sadece 4.6% Perşembe günkü kapanış fiyatının altında olduğu gibi, sonuç pozitif olarak kabul edilir. Hisse senedi $800.03 Cuma seans kapalı, bir önceki yakın $3.97 ya 0.49% aşağı. Şimdiye kadar bu yıl, Tesla hisseleri 92 kabaca% tarafından takdir, yükselmekte olan bir balonun kaygılar var.

Yukarıda belirtilen fiyat yükseltmek için 2 milyar dolar, 65 milyon hisse teklif Palo Alto, Kaliforniya merkezli Tesla ortaya koydu. Özellikle, yatırımcıların güvenini artırmak, CEO Elon Musk Oracle milyarderi Larry Ellison hisselerinin 1 milyon $değerinde satın almak için karar verdi ise hisse senedinin 10 milyon $değerinde satın almak için taahhüt etmiştir. Tesla hissesi için sürekli talep olduğunu beklenmedik teklif gösterir.

Hisse arzı için kurşun acentaları, Goldman Sachs ve Morgan Stanley, hisse senedi sunan ek 397,500 bir hisse satın alma hakkına sahip.

Şirket belirtildiği gibi, bu niyetinde için kullanmak para için “daha da güçlendirmek bilanço, gibi genel kurumsal amaçlar.”

Tüccarlar Tesla sıradan insanlar için daha fazla hisselerin elden çıkarılması ile para biriktirmek için bir fırsat olarak hisse senedi son ralli kullanmak olabileceğini tahmin etmişti. İki hafta önce, Misk ilan Tesla var niyetim biriktirir ve daha fazla sermaye yüzünden oldu “para, sanırım, verimli, ve biz değiliz yapay sınırlama bizim ilerleme.”

Misk daha söyledi, “Bu hiç mantıklı yükseltmek para için beklemek oluşturmak nakit rağmen bu büyüme düzeyi.”

Dördüncü çeyrek kazanç tartışılırken Tesla'nın CFO Zachary Kirkhorn Misk görüşü yankı buldu. Ancak, şirket teknolojileri sürüş önümüzdeki aylarda birkaç önemli giderleri, Şangay ve Berlin'de yeni fabrika kurulması, pil ve öz ve yatırım da dahil olmak üzere karşı karşıya bulunuyor. Bir not müşterilerine, Yeni Sokak analist Pierre Ferragu yazan hisse senedi teklif etti “beklenmeyen fakat mantıklı.”

Özellikle, Chris McNally, Evercore ISI analistlerinden, Tesla'nın hareket alkışladı ve hisse senedi araştırma firması Tesla üzerinde düşük performans notunu korudu olsa bile hisse başına 550 dolar, hisse başına $250 hedef fiyatını yükseltti.

Corona salgını iş zarar verebilecek geçen hafta yapılan bir dosyalama, şirket kabul etti. Tesla da belirtildiği gibi, bu olabilir “tabi harcamalar ya da gecikmelerin ilişkin bu tür olayların dışında kontrol.” Patlak nedeniyle Şangay kısa bir süre içinde Gigafactory kapalı bir şirket de ortaya çıkardı.

İkincil hisse önerileri-kısa vadede bağlı hisse senedi aralığında devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi düşüş ters çekiç formasyonu oluşturmuştur. Ayrıca, stokastik osilatörü aşırı alım bölgesinde bulunmaktadır. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde bir fiyat düzeltme bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: