AMD Hisseleri Çin JV İlanı Dalgalanma

 
Çip üreticisi hisseleri Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ:AMD) 52.29 %3.99 dolar Cuma günü yükseldi. Hisse fiyatı gibi dik bir nedenle Çinli bir şirket ve mali 2016 ikincisi için rehberlik beklenenden daha iyi çeyrek ile bir ortak girişim duyurusu var. Ancak, hisse fiyatı keskin bir artış prudence için çağırır. Değerli bir yatırım AMD mi? Temelleri değerlendirmesini bilinçli bir karar vermenize olanak sağlanmalıdır.

Maliye 2016 ilk çeyrekte, şirketin 832 milyon dolar gelir, aynı dönemine geçen yıla göre %19.2 düşüş yaşandı. AMD de hisse başına 109 milyon $veya $0.14 mali 2016 İlk Çeyrek net zarar bildirdi. Düzeltilmiş bazda, AMD İlk Çeyrek net kaybı için 0,12 $hisse başına 96 milyon dolara ulaştı, 2015 yılı ilgili döneminde 0.09 hisse başına $73 milyon $net kaybı. Net kayıp tahmini hisse başına $0.13 iken analistlerin gelir tahmin 818.8 milyon$.

Ortak girişim anlaşması Çin firması (Tianjin Qi İleri Teknoloji Yatırım A. Ş ile girmiştir şirketi de belirtti. Ltd. – THATİC) lisans için işlemci ve SoC teknolojisi. Bu milyon 293 (x 86 yongaları satış için telif yılda dahil) dolar ek gelir neden olacaktır.

Şirket mali 2016 ikinci çeyrek için onun bakış açısı sağladı. AMD şimdi(+/- 3%)15% tarafından gelir sıralı bir artış bekliyor. Gelir aralığı 981.8 milyon $arasında 931.8 milyon dolar olacağını gösterir. Şu anda analistler, ikinci çeyrek gelir beklentisi olduğunu 889.2 milyon dolar. Şirket ayrıca ders Nintendo, Sony ve Microsoft oyun konsolları için işlemci tanıtmak olduğuna inanılıyor. Tüm bu faktörler, %50'den fazla iki gün içinde hisse fiyatı tahrikli.

Ancak, yukarıdaki duyurular çoğu henüz hayata vardır. Altı yıl önce, Intel, AMD tarafından açılan bir dava yerleşmek için ödenen milyar $1.25. Ancak, AMD son dört yıl içinde kar gibi bir kuruş bile elde edemedi. Şirketin 1.8 milyar dolara kadar geçen beş yıl içinde kaybetti. Benzer şekilde, son bir yıl içinde kayıp 600 milyon dolar var. Böylece, şu anda görülen yükseliş tüm olumlu duyurular yalnızca uzun pozisyon çıkmak veya kısa gitmek için bir fırsat olarak kullanılmalıdır faktörler.

Hissesi için ilk büyük engel 4.30 var olduğu bir grafik ortaya koymaktadır. Dikey fiyat artışı da 2.60 hızları arasında teknik bir boşluk sonuçlandı. Gap öfori yerleşir zaman sonunda kapalı olacak. Fiyat aşırı alım bölgesinde olan 65 stokastik okuma gösterir. Bu nedenle, bir tüccar fiyatı 4.30 da direniş dokunduktan sonra düşüş bekleniyor.

Böyle bir olasılığı göz önüne alındığında, tek bir dokunuş Mayıs ayının son haftasında 3.0 dolar ve son kullanma tarihine bir grev fiyat ile bir seçenek koymak sözleşme satın almak için bir ikili seçenekleri tüccar için daha iyidir. Önerilen olarak alınan bir ticari başarı şansı yüksek olacaktır.

İlginizi Çekebilir: