Dolar Düşüş Perakende Satışlar Zayıf Kalır

 
Bu yılın başından beri, NZDUSD çifti 0.7210 ve 0.7450 arasındaki aralığa bağlı olarak kalmıştır. Dolar öncelikle genişleyen bütçe açığı nedeniyle zayıf. Kiwi doları durumunda, zayıflık faiz oranı farklılıkları avantaj kaybı nedeniyle. 2.50% ABD'de üç yıllık faiz oranları %2.17 Yeni Zelanda'nın üç yıllık faiz oranları üzerinde. Bu nedenle, Ocak ve Şubat aylarında süt fiyatlarında bir iyileşmeye rağmen, kivi doları, dolar karşısında zemin elde edemedi. Şimdi, son ekonomik veriler hakkında 0.7320 ticareti olan NZDUSD çifti, kısa vadeli bir ralli olasılığını düşündürmektedir.

Üst üste üçüncü ay için, perakende satışlar 0.1% m-o-m azaldı Şubat ayında, ABD Sayım Bürosu bildirdi. Geçen ay, perakende satışların %0.1 olarak gerçekleşmiştir. Analistler, perakende satışların %0.3 oranında artması bekleniyor. Düşüş otomobil satışları %0,9 düşüş tarafından yürütüldü. Şubat rakamlarına elektronik satıcıları, sağlık ve kişisel bakım mağazaları, yiyecek ve içecek satıcıları, mobilya ve ev dekorasyon mağazalarında düşük talep yansıtılır. Otomobil ve benzin hariç çekirdek perakende satışlar %0.4 büyüme %0.2, karşı analistler beklenti büyüdü.

ABD hükümetinin bütçe açığı 12 y%-y olarak o-milyar 215 $Şubat ayında arttı, daha düşük gelir ve yüksek maliyetler yüzünden bu hafta başında Hazine Bakanlığı'nın duyurdu. Mali yılın ilk beş ayında bütçe açığı geçen senenin aynı dönemine kaydedilen açığı dan 40 milyar $milyar 391 $bir artış var. Bu dallama vergi indirimi doğrudan bir etkisi olduğunu analistler işaret ve açığın Mart ayında yükselebilir uyar. 30 Eylül'de sona eren mali yıl için, Trump idaresi milyar 833 dolarlık bir bütçe tahmini var. Ancak analistler, çok daha yüksek bir bütçe açığı ile bitebilir o BİZE inanıyor.

Ekonomi 0.6% dördüncü çeyrekte büyüdü %0,8 büyüme analistlerin beklentilerini eksik istatistikler Yeni Zelanda duyurdu. Ancak, bir önceki çeyrek büyümesi ile uyumlu olduğunu. Yıllık bazda ekonomi %2,9 büyüdü, y 1% aşağı-o-y olarak. Sıcak hava %2 gerileyen tarım sektörü üzerinde olumsuz etki yarattı. GSYİH verisi yıllık GSYİH büyümesinin yüzde 3 oranında olması bekleniyordu olarak Kivi dolar üzerinde negatif bir etkisi olmayacaktır.

Dijital dönüşüm, Yeni Zelanda GSYİH için N ekleyin 9,60 milyar$ 7 milyar ($) ancak, IDC'NİN Asya/Pasifik Microsoft ortaklığı ile bir araştırma raporu gösterir. Yüzde olarak, dijital dönüşüm, Yeni Zelanda GSYİH %0.7 ek bir büyüme getirecek. Yeni Zelanda gibi hareketlilik (Çok) Şeyler, bulut, İnternet ve yapay zeka gibi dijital teknolojiler kullanılarak oluşturulan dijital ürün ve hizmetlerin GSMH içindeki payı %55 sağlayacağını rapor öngörüyor. Bu sığır ve koyun yetiştiriciliği ve süt üretim bağımlılığı azalacak demektir. Kiwi doları bu rapora dayanarak güçlü kalması bekleniyor. Bu nedenle, perakende satışlarda bir düşüş ve genişleyen bütçe açığı, doların zayıf orta GSYİH büyümesi ve süt hayvancılığı azalan güven güçlü olmaya devam eden Kivi doları karşısında devam etmesi bekleniyor.

Fiyat grafiği 0.7210 de NZDUSD çifti için güçlü bir destek gösterir. Ayrıca, SİNYAL histogram okuma olumlu döndü. Bu nedenle, bir yükseliş döviz çifti bekleniyor.

Yükseliş faydalanmak için, uzun 0.7300 yakın NZDUSD çifti gidebiliriz. Spekülatif riski en aza indirmek için, 0.7210 aşağıda bir kayıp durdurma siparişi ederiz. Kitap kar için bir sipariş de 0.7500 yakın yerleştirilir.

Ayrıca, analiz ek kar üretmek için bir arama seçeneği satın alabiliriz. Seçeneği satın almaya karar verdiğimiz takdirde, 23 Mart civarında bir tarih Sözleşmenin vade için seçilmiş olur. Ayrıca, seçenek satın alma sırasında, ilgili 0.7310 de ticaret NZDUSD çifti tercih ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: