Çinin İhracatı Ocak-Şubat Döneminde 17.2% Zoka-

 

Offshore pazarında, Çin yuan Gümrük ve ülkenin Genel İdaresi tarafından yayınlanan veriler, Ocak-Şubat ihracatında keskin bir düşüşe işaret olarak 6.9053 bir dolar ticaret için %0.3 kaybetti. Ülke (Corona hastalığı) COVİD-19 virüsü ile mücadele ettiği bir canlanma yakın bir yerde değil, ekonomistler korku. 6.95170 açılış sonrasında, USD/INR çifti 6.94775 düşük 6.95230 bir yüksek ulaşmak için önce ters düştü.

Çin'in ihracatı Ocak-Şubat döneminde, Corona salgını olumsuz etkileri nedeniyle öncelikle olarak düştü. Şu ana kadar 3 binden fazla insan ölümcül Corona salgını hayatını kaybetti. İhracat da tedarik zinciri ve genel ticari faaliyetleri üzerinde tartılır genişletilmiş Lunar Yeni Yıl tatili, etkilendi. İstatistiksel kuruluş ihracat göre 17.2% y-o-y Ocak ve Şubat aylarında 292.4 milyar $düştü. ABD ile ülkenin ticari ilişkileri kötüleşti zaman 2019 Şubat ayından bu yana en büyük düşüş oldu.

Özellikle, ihracat Aralık ayında büyüme y-o-7.9% y kaydedildi. Ekonomistler 16.2'lik bir düşüş bekliyordu. Aynı şekilde, ithalat %4 milyar var $azalmasına Aralık ayında %16,5 artış düştü. Ekonomistler, ithalat %12,8 azalış bekliyordu.

Ocak ve Şubat ayı verileri kombine olacağını geçen ay, Çinli yetkililer belirtti.

Sonuç olarak, ticaret açığı milyar 7.09 $milyar 38.80 $fazlası için ekonomistlerin beklentisi ile karşılaştırıldığında.

ABD'ye ihracat %27,7 iken, Ocak ve Şubat ayında milyar $43 düştü, Aralık ayında kaydedilen %12.5 bırakma kötüleşen. ABD'den ithalat %2,5 17,6 milyar dolara yükseldi. Ancak ülke hala ABD ile 25.4 milyar $ticaret fazlası kaydedildi.

Keskin bir toparlanma beklenmemektedİr gözü Pang, ING ekonomist gerektirdiğini belirtti. Ancak, Pang Çin tıbbi malzeme ihracatı Mart ayında artış bekliyor. “Ama biz değil beklemek bir V şeklinde toparlanma, üretim ve ihracatta Mart inanıyoruz ki Çin alacak daha fazla bağış kalan dünya. Tam tersi neredeyse, Çin Corona savaşmak için yardıma ihtiyacı olan diğer ülkelere bazı tıbbi malzeme ihraç etmek istiyoruz.”

Ekonomist daha fazla Çin Mart ayında ticaret fazlası rekor için, yıllık bazda negatif bir büyüme kaydetme rağmen bekliyor. Ülkenin üretim rekor bir düşüş yaşadı geçen ay yayınlanan ekonomik verileri gösteriyor. Non-üretim faaliyeti daldı.

Julian Evans-Pritchard, bir analist at Capital Economics’, belirtilen birleştirerek, Ocak ve Şubat verileri ima “yayınlanan büyüme oranı kazandı tam olarak yansıtmak ne ölçüde son zayıflık.”

Yavaşlama muhtemelen Mart ayına kadar devam edecek Moody's Analytics Xu Xiaochun, ekonomist gerektirdiğini belirtti.

İşçiler hala da yavaş yavaş geri dönüyor olduğu “yüksek kömür ve enerji tüketiminin yanı sıra, metro kullanımı, frekans olarak vurgulanmıştır.”

(Avrupa ve Güney Kore) dünyanın diğer bölgelerinde salgınlar da talep durgun kalacak gibi Çin'in ihracatı engellemeye çalışan Xu belirtti.

Teknik olarak, USD/INR çifti 6.9478 destek buldu. Bir sonraki küçük direniş sadece 6.9600 yakınlarındaki bekleniyor. Bu nedenle, yuan daha fazla, dolar karşısında zayıflamaya bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: